Zwycięski sprawdzian

[2017-11-10]

W rozegranym dziś sparingu Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokonał Sandecję Nowy Sącz 3:1. "Słonie" prowadziły  od 28 minuty. Po dośrodkowaniu Kamila Słabego, David Guba z 10 metrów pokonał golkipera gości. Sandecja wyrównała po uderzeniu Macieja Korzyma.

W 36 min Łukasz Piątek mocnym strzałem z kilkunastu metrów podwyższył wynik. Ostatnie słowo również należało do gospodarzy, za sprawą Bartosza Śpiączki, który w 90 min ustalił rzultat spotkania. W grze kontrolnej w drużynie Macieja Bartoszka ze względów zdrowotnych zabrakło: Vladislavsa Gutkovskisa, Bartłomieja Smuczyńskiego, Bartosza Szeligi, Przemysława Szaraka, Gabriela Iancu i przebywającego na zgrupowaniu młodzieżowej reprezentacji Węgier Ákosa Kecskésa.

Po meczu trener "Słoni" chwalił zespół, żałował straconej bramki. - W pierwszej połowie byliśmy dobrze zorganizowani. W drugiej połowie na murawie byli inni zawodnicy i nasza postawa szwankowała. Pod koniec spotkania pod tym względem było lepiej. Cieszę się z trafienia Bartosza Śpiączki. Mobilizująco podziała na niego bramka zdobyta w meczu ligowym z Piastem Gliwice. Przeciwko Sandecji miał jedną okazję i ją wykorzystał. Dziś przez cały mecz nie zmieniałem obrony. Chciałem dać pograć zawodnikom, żeby jeszcze lepiej się zgrali. Wiele wskazuje na to, że w takim zestawieniu defensywnym zagramy w najbliższych meczach. Dobrze po kontuzji zaprezentował się Kamil Słaby. Szkoda straconej bramki. Zwycięstwo bez straty bramki zawsze lepiej by się prezentowało - oceniał szkoleniowiec.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Sandecja 3:1 (2:1) 1:0 Guba 28, 1:1 Korzym 30, 2:1 Piątek 36, 3:1 Śpiączka 90.

Bruk-Bet Termalica: Baran (60 Trela 74 Baran) - Fryc, Kupczak, Putiwcew, Słaby (81 Miroszka) - Guba (46 Gergel), Jovanović (46 Stefanik), Piątek (46 Mrozik), Peda (46 Misiak), Pawłowski (46 Nowak 78 Kogut) - Wróbel. (46 Śpiączka).